Strona główna Pracownicy Maciej Krzyżanowski

Nasz specjalista

meet-doctors

Maciej Krzyżanowski
Lekarz

Chirurg i Urolog ze specjalizacją w Endourologii, Chirurgii laparoskopowej i Uroonkologii. Lekarz specjalizujący się w chorobach kamieni, NMIBC, leczeniu nieneurogennych LUTS u mężczyzn, chirurgii rekonstrukcyjnej męskiej cewki moczowej, medycynie miednicy żeńskiej i chirurgii rekonstrukcyjnej / uroginekologii.
Dr Maciej Krzyżanowski jest absolwentem Uniwersyteckiej Szkoły Medycznej w Bydgoszczy. Studia ukończył w 2004 roku. Otrzymał dyplom Chirurga w zakresie zaawansowanych technik laparoskopowych w chirurgii urologicznej Kliniki Urologii Akademii Medycznej w Krakowie. Uczestniczył w warsztatach obejmujących badanie urodynamiczne, następnie odbył warsztaty nt. Neurotoksyny botulinowej w neurogennych dysfunkcjach pęcherza w Katedrze Ginekologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Uzyskał Certyfikat ukończenia kursu diagnostyki ultrasonograficznej w urologii.
Od 2009 bierze udział w badaniach klinicznych: wieloośrodkowe, randomizowane, kontrolowane placebo, podwójnie zaślepione, badanie III fazy pojedynczej dawki dopęcherzowego EOquin jako chirurgiczny adiuwant wszczepiony we wczesnym okresie pooperacyjnym u pacjentów poddawanych przezcewkowej resekcji z powodu nieinwazyjnego raka pęcherza moczowego.
Należy do Europejskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Sekcji Adeptów Urologii.
W 2017 roku otrzymał certyfikat EBU ( European Board of Urology).
W latach 2005- 2017 zatrudniony na stanowisku Młodszego Asystenta Oddziału Urologii oraz Oddziału Chirurgii Szpitala Powiatowego we Włocławku.Od 2019 roku Starszy Asystent Oddziału Urologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.

Informacje:

Specjalizacja :Lekarz- Endourologia, Chirurgia laparoskopowa, Uroonkologia

Edukacja: :Absolwent Uniwersyteckiej Szkoły Medycznej w Bydgoszczy

Miejsce pracy :NZOZ Twoje Zdrowie Elbląg